PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Our Fuel Story Nowe paliwa BP z technologią ACTIVE

Przewiń w dół

Na stacjach benzynowych BP pojawiły się nowe paliwa z technologią ACTIVE. Co zmieniają i jakie korzyści zapewniają kierowcom? Sprawdziliśmy podczas niezapomnianego wydarzenia w Berlinie!


Świat nie stoi w miejscu. Samochody mają coraz mniejsze, ale mocniejsze silniki. Ich stopień skomplikowania rośnie z roku na rok, przez co stają się bardziej czułe na jakość paliwa. Dlatego koncerny dopasowują swoją ofertę do rynku i wprowadzają szereg usprawnień. Tym torem podąża brytyjskie BP, które na swoich stacjach serwuje już nowe paliwa bezołowiowe z technologią ACTIVE. Co kryje się za tą nazwą?

O ile stacje paliw to dzisiaj miejsca, w których możemy nie tylko zatankować auto, ale i zjeść, napić się ciepłej kawy, umyć samochód, a nawet zrobić zakupy, paliwo to nadal podstawowy produkt w ofercie każdego koncernu. Nawet w świecie benzyny dzieje się coś nowego, co udowadnia fakt wprowadzenia przez markę BP technologii ACTIVE, dostępnej obecnie na każdej stacji tej sieci. Czym nowe paliwa różnią się od starych? Mieliśmy okazję dowiedzieć się o tym podczas wyjazdu do Berlina.

Tajemnicze pocztówki

Wyjazd do Niemiec oraz huczne wydarzenie BP zapowiadano nam z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, do ostatniej chwili nie było jednak wiadomo, czego dotyczy nowa premiera i co dokładnie czekać nas będzie w Berlinie. Kilka miesięcy przed wyjazdem otrzymaliśmy tradycyjną pocztą tajemnicze pocztówki, pokazujące różne miejsca i ciekawe dla kierowcy aktywności: sportowa jazda po torze Nürburgring, jazda po lodzie w Austrii, kręte górskie drogi w Alpach itd. Mieliśmy wskazać, które z nich interesują nas najbardziej…

Wyjazd na imprezę BP Our Fuel trwał dwa dni. Pierwsze w całości spędziliśmy w Berlinie, zwiedzając to – jak się okazało – bardzo ciekawe miasto i rezydując w jednym z lepszych hoteli. Hilton, nie dość, że znakomicie zlokalizowany, to zauroczył nas jakością dań oraz obsługi – brakowało tylko, żeby gości hoteli nosili na rękach. Było rewelacyjnie – na tyle, że do Berlina z chęcią byśmy jeszcze kiedyś wrócili.

 

Na miejscu okazało się, że w związku z premierą nowych paliw na stacjach BP jedziemy na tor ADAC, gdzie weźmiemy udział w aktywnościach, które wcześniej sobie wybraliśmy jako wyżej wspomniane pocztówki. I tak okazało się, że jazda poślizgami po śniegu i lodzie to próba poradzenia sobie z płytą poślizgową i szarpakami za kierownicą Golfa GTD. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy wyszło na jaw, że załapaliśmy się na symulację sportowej jazdy po Zielonym Piekle, którym w rzeczywistości była… przejażdżka samochodem Audi RS5 DTM! Silnik V8, 500 koni, 500 Nm i do tego utalentowany Edoardo Mortara za kierownicą!

To był prawdziwy pokaz tego, co potrafi nowe BP Ultimate z technologią Active. Co je odróżnia od tradycyjnych, dotychczas znanych ze stacji BP paliw?

Coś więcej niż tylko paliwo…

Podczas 5 lat badań i testów BP przepracowało 50 tys. godzin i przejechało ponad 1,6 mln testowych kilometrów, aby stworzyć coś, co teraz każdy z nas może zalać do baku swojego samochodu. Paliwa z technologią ACTIVE to tak naprawdę benzyna lub olej napędowy jakie znamy, wzbogacone jednak specjalnymi dodatkami. To one tak naprawdę sprawiają, że paliwa zyskują dodatkowe właściwości, które powinien docenić każdy kierowca. Bo kto nie chciałby przejechać więcej kilometrów na jednym baku? Albo który z posiadaczy aut nie życzyłby sobie, aby silnik w jego pojeździe był czystszy i pracował sprawniej? Większy zasięg na jednym tankowaniu oraz redukcja zanieczyszczeń wewnątrz silnika to główne zalety, jakie wskazuje BP przy paliwach z technologią ACTIVE.

Brud gromadzący się w silniku może z czasem doprowadzić do poważnych konsekwencji. Od utraty mocy, poprzez problemy z płynnością jazdy, aż po konieczność dokonywania napraw istotnych elementów silnika, takich jak wtryskiwacze paliwa. Co ciekawe, na zanieczyszczenia bardziej wrażliwe są nowoczesne silniki, co wynika z ich bardziej skomplikowanej budowy. Czysty i sprawnie działający silnik wykazuje mniejsze zużycie paliwa, na jednym tankowaniu pokonamy zatem więcej kilometrów. Testy BP przeprowadzone na różnego rodzaju pojazdach wykazały, że na jednym baku pokonywano o 35 km większy dystans.

Podczas wyjazdu do Berlina fachowcy z BP objaśniali nam na czym polega technologia Active i pokazali wiele przykładów na to, że faktycznie daje ona korzyści tankującym to paliwo kierowcom. To, co musicie wiedzieć, to zapowiedź utrzymania dotychczasowych cen na stacjach BP. Oznacza to zatem jedno – w tej samej cenie co dotychczas otrzymamy lepsze, bardziej wartościowe paliwo.  Czy faktycznie przejedziecie na nim więcej, niż do tej pory? Najlepiej, gdy je zatankujecie i przekonacie się sami.

My już zalaliśmy naszą Świnkę benzyną BP Ultimate 98 Active, więc wrażeniami i wynikami testów podzielimy się z Wami wkrótce.

Nowe paliwa BP z technologią ACTIVE


Dołącz do nas!
Facebook Instagram YouTube
[wysija_form id=”4″]

↓ Lajk do dechy! ↓

  • 55
  •  
  •  
  •