PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Złóż sobie motocykl… z klocków Konkurs z LEGO Technic

Przewiń w dół

W tym roku przypada 40. rocznica LEGO Technic. Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać jubileuszowy model LEGO zaprojektowany wraz z BMW.


LEGO Technic to klocki, które powstały z myślą o nieco starszych dzieciach. Ich wyjątkowość polega na tym, że modele są odwzorowane z niezwykłą starannością, a efekt końcowy to nie byle statyczna figurka, ale w pełni mobilna i funkcjonalna mechaniczna zabawka. Dzięki zastosowaniu nowych elementów oraz drobniejszych klocków, możliwe stało się układanie maszyn budowlanych, samochodów, helikopterów czy motocykli. LEGO Technic tchnęło ducha w świat zabawek. To już nie tylko proste układanie klocków, ale prawdziwy proces tworzenia od podstaw naprawdę zaawansowanych konstrukcji. Klocki LEGO z serii Technic nadają się już dla 7-letnich dzieci, jednak istnieją modele mniejsze i większe, o rożnym stopniu skomplikowania, gdzie rekomendowana dolna granica wieku to nawet 10-11 lat. Umowną górną granicą jest wiek 16 lat, jednak nie czarujmy się – zapewne niejeden rodzic zapragnie dzielić ze swoją pociechą radość układania modelu.

Dokładnie 40. lat temu firma LEGO wypuściła na rynek pierwszy zestaw „Technical Set”. Aby to uczcić, każdy tegoroczny zestaw zawierał będzie specjalny rocznicowy element. Nie inaczej jest z zestawem 42063, który trafił w nasze ręce. Jest to replika motocykla BMW R 1200 GS Adventure. Gotowemu modelowi realizmu dodaje skrętna kierownica, rozkładana podpora boczna, ruchomy wał napędowy czy dwucylindrowy bokser, a nawet otwierane sakwy boczne. Jak już nie raz to bywało w przypadku LEGO Technic, tak i w tym zestawie możliwe jest złożenie modelu alternatywnego. Jest to futurystyczny motocykl latający BMW LEGO Hover Ride. Trzeba przyznać, że ludziom z firmy BMW Motorrad nie brak poczucia humoru i dystansu do siebie. Podchwycili oni pomysł i postanowili zrealizować projekt latającego motocykla. Koncepcyjny Hover Ride w rzeczywistości niestety nie lata, ale docelowo będzie można go podziwiać w BMW Welt w Monachium.

LEGO Technic, klocki BMW R 1200 GS Adventure

W pudełku, oprócz 603 elementów do ułożenia, znajdziecie dodatkowo naklejki do oklejenia modelu, a także dwie papierowe instrukcje dla użytkownika – jedna do złożenia modelu motocykla BMW R 1200 GS Adventure, druga dedykowana do BMW LEGO Hover Ride. Modele możecie również układać za pomocą aplikacji LEGO Building Instructions, gdzie na krótkich animacjach krok po kroku pokazane jest, jak układać modele. Jednak po złożeniu modelu motocykla z instrukcją papierową uważam,  że jest ona na tyle dokładna, szczegółowa i wiernie oddaje wszystkie poszczególne etapy, że nie widziałam potrzeby korzystania z apki, ale co kto lubi. Niezwykle pomocne są rysunki w skali 1:1 oraz różne kolory elementów, dzięki czemu o wiele łatwiej znaleźć właściwy klocek. Z początku dostałam lekkiego oczopląsu szukając chwilami naprawdę maleńkich części w wielkiej stercie elementów zestawu, jednak szybko nabieramy wprawy – zupełnie jak z rozpoznawaniem odpowiednich śrubek przy skręcaniu mebli z Ikei. Na Youtubie znalazłam filmik, gdzie autor twierdzi, że na złożenie całości motocykla potrzeba godzinę piętnaście – mi to zajęło większość dnia bez nadmiernego pośpiechu. Warto sobie jednak tę przyjemność rozłożyć w czasie, chociażby ze względu na to, że po dłuższej chwili zabawy z klockami, opuszki palców zaczynają zwyczajnie boleć.

LEGO Technic, klocki BMW R 1200 GS Adventure

Konkurs – wygraj BMW z LEGO Technic

Jeśli i Wy macie nieodpartą ochotę przypomnieć sobie, jak to jest puścić wodze fantazji w świecie LEGO lub zwyczajnie tęsknicie za jedynym w swoim rodzaju uczuciem nadepnięcia klocka bosą stopą, to już teraz weźcie udział w naszym konkursie.

Do wygrania jest jeden zestaw LEGO Technic 42063 BMW R 1200 GS Adventure. Aby go zdobyć, w komentarzu do tego wpisu wystarczy udzielić odpowiedzi na poniższe pytanie.

PYTANIE KONKURSOWE:
Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie związane z LEGO?

Na Wasze komentarze pod tym wpisem czekamy do dnia 1.3.2017 g. 23:59.

LEGO Technic, klocki BMW R 1200 GS Adventure

Wyniki konkursu

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Po burzliwej dyskusji podjęliśmy decyzję – motocykl BMW z klocków LEGO Technic otrzymuje… PandOla. Gratulujemy!

Prosimy o podanie na adres blog@antymoto.com danych do wysyłki nagrody.

  • 24
  •  
  •  
  •