PARTNER BLOGA:

MENUMENU

„Zakup (bez)wypadkowy”
Jacka Balkana – recenzja

Przewiń w dół

Zakup samochodu używanego to ciężkie zadanie. Może tym bardziej warto przeczytać interesującą książkę na ten temat?

Polski rynek samochodów używanych jest mało przyjazny, choć to i tak najłagodniejsze określenie, które w tej chwili przychodzi mi do głowy. Jak zrodziła się ta sytuacja? Wyjaśnienie znajdziecie w książce „Zakup (bez)wypadkowy. Jak kupić używany samochód i nie żałować?„. Jej autorem jest Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny, mocno doświadczony w handlu używanymi autami.

Książkę „Zakup (bez)wypadkowy” można śmiało podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to wiedza ogólna – z niej dowiemy się jakie sztuczki najczęściej stosują handlarze, a także jak rozpoznać samochód po wypadku, powodzi, pożarze czy przekładce kierownicy. Druga część to już o wiele bardziej szczegółowa wiedza odnosząca się do konkretnych producentów i modeli aut. Jeśli planujecie zatem zakup Volkswagena Golfa, Toyoty Avensis czy Hondy Civic, w książce Jacka Balkana znajdziecie sporo przydanych informacji. Jakich wersji danego modelu unikać jak ognia, a jakich poszukiwać? Na jakie najczęstsze usterki zwrócić szczególną uwagę? Jak wygląda sytuacja rynkowa i podaż używanych egzemplarzy w naszym kraju? To i sporo więcej omawia autor książki.

"Zakup (bez)wypadkowy" Jacka Balkana - recenzja

Czy poradnik „Zakup (bez)wypadkowy. Jak kupić używany samochód i nie żałować?” Jacka Balkana ma jakieś wady? Niewielkie i wynikające raczej ze składu, niż treści. Mowa o pisaniu nazw marek i modeli samochodów z małych liter czy złym umiejscowieniu zdjęć w poszczególnych rozdziałach (np. czytamy o aucie po powodzi, a obok znajdujemy fotografię ilustrującą pojazd po pożarze). W książce nie znajdziemy również opisów wszystkich marek i modeli (nie ma Subaru!), ale ten warunek i tak ciężko byłoby spełnić.

Podsumowując w krótkich słowach – książka zawiera cenną wiedzę i jest przystępnie napisana, powinna być zatem pozycją obowiązkową dla wszystkich tych, którzy zapragną poczytać o zakupie auta używanego w Polsce. A to ważne, że wydawnictwo osadzone jest w realiach naszego kraju. Oszusta i tak nie unikniecie, ale przynajmniej będziecie mieli z nim większe szanse.

Zakup_bezwypadkowy„Zakup (bez)wypadkowy.
Jak kupić używany samochód i nie żałować?”

Jacek Balkan
OCENA
cenna wiedza
wiedza ogólna i dotycząca wybranych modeli

pisanie nazw marek i modeli z małej litery
rozmieszczenie zdjęć
„Zakup (bez)wypadkowy – Jak kupić używany samochód i nie żałować?” – Jacek Balkan
wydawca: Pascal
rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7642-316-6
liczba stron: 320
format: 144×208 + 2×90 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena:  39.90 zł

Dołącz do nas!
Facebook Instagram YouTube
[wysija_form id=”4″]

↓ Lajk do dechy! ↓

  • 9
  •  
  •  
  •