PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Części samochodowe Czy warto wybierać używane?

Przewiń w dół

Z każdym rokiem rośnie liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów. Zakup auta to w dalszym ciągu poważne obciążenie dla budżetu, dlatego zależy nam na jak najdłużej żywotności naszego pojazdu.


Ponieważ auta często ulegają awariom, części samochodowe są bardzo chodliwym towarem. Można je kupić w internecie, np. w sklepie www.czesci-samochodowe-online.pl, w sklepach motoryzacyjnych, u mechanika, czy też na szrotach.

Podobnie jak zakup samochodu, także jego naprawa jest zazwyczaj kosztowna, dlatego każdy użytkownik auta przed naprawą zadaje sobie jedno pytanie. Czy kupić nową część, czy używaną?

Części samochodowe – nowe, czy używane?

Warto kierować się jedną podstawową zasadą: w miarę nowe auto – tylko nowe części samochodowe. Jeżeli nasz samochód ma już swoje lata, nie ma sensu inwestować w nowe części zamienne. Z biegiem lat wartość auta maleje, a nowe oryginale części mogą być bardzo kosztowne. Dlatego w takich przypadkach wiele osób decyduje się na o wiele tańsze, używane części samochodowe.

Gdzie warto kupować?

Kupowanie używanych części samochodowych z niesprawdzonego źródła może być bardzo ryzykowne. Tak naprawdę nie wiemy skąd takie części pochodzą i w jakim są stanie. Może się okazać, że kupiliśmy całkowicie nieużyteczną część i będziemy musieli dokonać kolejnego zakupu. Możemy także zlecić zakup potrzebnej części mechanikowi, ale musimy się liczyć z tym, że będzie to nieco droższe rozwiązanie. W końcu mechanik z pewnością dołoży do całej transakcji swoją marżę.

Najkorzystniej szukać nowych, a także używanych części w internecie. Wiele osób ciągle ma opory przed kupowaniem w sieci. Zazwyczaj istnieje obawa o wiarygodność sprzedawcy oraz czas realizacji transakcji. Nie musimy się martwić jeśli korzystamy z ugruntowanych na rynku firm, takich jak www.czesci-samochodowe-online.pl. To profesjonalny sklep, który działa w wielu krajach w Europie. Części samochodowe zakupione na tej platformie zostaną wysłane szybko i będą bardzo dobrze zabezpieczone. W razie potrzeby można także skontaktować się z infolinią, a tam uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kupując takie części samochodowe jak filtry powietrza, osłony, przewody, czujniki różnego rodzaju, nie musimy się o nic martwić. Bardziej czujni powinniśmy być przy zakupie tak ważnych elementów jak części układu hamulcowego lub zawieszenia. W końcu te części samochodowe decydują o  naszym bezpieczeństwie. Tu musimy mieć pewność, że cześć jest oryginalna i na pewno będzie pasować do naszego auta.


Materiał powstał przy współpracy ze sklepem czesci-samochodowe-online.pl

  • 17
  •  
  •  
  •