PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Ubezpieczenie samochodu Jak wybrać najtańsze OC i dobre AC?

Przewiń w dół

Ubezpieczenie samochodu to wybór, przed którym musi stanąć każdy kierowca. Jak wybrać to najlepsze? Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Oto sposób na tanie OC i dobre AC.


Ubezpieczenie samochodu regularnie drożeje, ponieważ na naszych drogach ma miejsce coraz więcej wypadków. Póki ten trend się nie odwróci, ceny mogą windować w górę. Jak zatem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na zakupie ubezpieczenia OC?

Tanie OC i dobre AC

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego ubezpieczenia dla samochodu jest… porównanie ofert. Najprościej będzie skorzystać z wygody, jaką daje nam internet. W ciągu kilku minut możemy samodzielnie wykonać kalkulację OC dla naszego auta. Wszystko dzięki kalkulatorowi OC i AC mfind, w którym wystarczy wpisać podstawowe dane na temat naszego samochodu.

Ubezpieczenie samochodu

Po wybraniu modelu i wersji auta zostaniemy poproszeni o podanie kolejnych szczegółów – numer rejestracyjnego, planowanego rocznego przebiegu, a także koloru nadwozia – tak, ku zdziwieniu niektórych, ma ono znaczenie na wysokość składki ubezpieczenia! Inne dane przydatne do określenia stawki OC to miejsce parkowania auta w nocy (parking strzeżony oznacza niższą składkę) czy lista zabezpieczeń antykradzieżowych (immobiliser, auto alarm, mechaniczna blokada skrzyni biegów itp.).

Ubezpieczenie samochodu

Drugim krokiem – po podaniu wszystkich informacji na temat pojazdu – jest wpisanie informacji na temat kierowcy, który będzie poruszał się autem. Od wieku czy miejsca zamieszkania zależeń będzie wyliczona stawka OC. Nie wszystkie dane są wymagane, jednak im więcej rubryk wypełnimy, tym bardziej precyzyjną kalkulację otrzymamy – dla przykładu podanie numeru PESEL jest konieczne u niektórych ubezpieczycieli do wyliczenia wysokości ubezpieczenia samochodu.

Ubezpieczenie samochodu

Po wypełnienia formularza wystarczy zatwierdzić całość i odczekać kilka sekund. W tym czasie obliczona zostanie oferta nawet kilkunastu towarzystwa ubezpieczeniowych. W przypadku naszego 20-letniego Subaru składka za samo OC wyniosła od 909 do nawet 1738 złotych. Tak, najtańsze OC jest o 829 zł tańsze, niż najmniej korzystna oferta z wyliczenia.

Ubezpieczenie samochodu

Czy trzeba lepszego dowodu na to, że warto porównywać oferty ubezpieczenia samochodu? Tym bardziej, że porównywarka OC i AC mfind pozwala wykonać kalkulację samemu, w prosty i przejrzysty sposób. Dokładnie w ten sam sposób możemy skorzystać z porównania ofert na Auto Casco, wybierając ofertę pasującą ceną i zakresem ochrony naszym indywidualnym wymaganiom.

Wpis powstał przy współpracy z marką mfind. 

 

  • 5
  •  
  •  
  •