PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Klasa premium Test wideorejestratora Blackvue DR650S -1CH

Przewiń w dół

Wideorejestratory to urządzenia, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród polskich kierowców. Nic dziwnego, wszak w czasach, gdy o wpadek czy kolizję na drodze nietrudno, warto mieć na pokładzie świadka, który w przypadku takiego zdarzenia pomoże ustalić sprawcę.


Wśród całej masy wideorejestratorów są i takie, które kosztują nawet ponad 1000 złotych. Czym wyróżniają się na tle konkurencji? Jakie dodatkowe opcje oferują? Wreszcie – komu opłaca się ich zakup?

Sprawdzamy na przykładzie jednego z wideorejestratorów zdecydowanie należącego do tak zwanej klasy premium, modelu Blackvue DR650S-1CH.

Test wideorejestratorta Blackvue DR650S -1CH

Konstrukcja wideorejestratora i zawartość opakowania

Wideorejestrator Blackvue DR650S-1CH ma nietypową budowę, gdyż pozbawiony jest ekranu, zwykle występującego w tego typu urządzeniach. Pozwoliło to uzyskać bardzo smukły kształt, który sprawia, że kamera po zamontowaniu za lusterkiem wstecznym w samochodzie jest praktycznie niewidoczna. O trybie pracy kamery czy modułu GPS jesteśmy informowani za pomocą małych, kolorowych diod oraz komend głosowych, wydobywających się z głośnika wbudowanego w wideorejestrator. W opakowaniu – oprócz samego urządzenia – znajdziemy zasilacz podłączany w samochodzie do gniazda zapalniczki, mobilny czytnik kart w formie niewielkiego breloczka, uchwyty do estetycznego poprowadzenia kabla zasilającego oraz specjalny uchwyt, pozwalający zamontować kamerę na szybie. Zamiast przyssawki producent zdecydował się na użycie przylepca (zapasowe znajdziemy w zestawie) – jeśli zechcemy go odkleić, możemy skorzystać ze specjalnego narzędzia do podważania, które producent również umieścił w opakowaniu.

Do wideorejestratora Blackvue DR650S-1CH możemy dokupić dodatkowe akcesoria. Opcjonalna osłona zakładana na bok urządzenia zabezpieczy kartę pamięci przed nieautoryzowaną ingerencją, uniemożliwi również osobie niepowołanej odłączenie urządzenia od źródła zasilania. Aby rozszerzyć możliwości kamery w trybie parkingowym, możliwe jest dokupienie dodatkowego zasilania Power Magic Pro lub Power Magic Battery Pack B-112, które na stałe zasilać będzie kamerę z akumulatora samochodu.

Test wideorejestratorta Blackvue DR650S -1CH

Technikalia

Parametry techniczne to jeden z czynników, które wpływają na naszą decyzję o ewentualnym zakupie danego wideorejestratora. Model BlackVue DR650S-1CH rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p (1920×1080) z szybkością 30 klatek na sekundę. Kamerę wyposażono w obiektyw o kącie widzenia 129°. Dzięki zastosowaniu matrycy Sony EXMOR CMOS obraz jest wyraźny nawet przy słabym oświetleniu, np. gdy poruszamy się samochodem w nocy na nieoświetlonej drodze.

Wideorejestrator BlackVue DR650S-1CH, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, posiada wbudowany czujnik ruchu i czujnik wstrząsów. Dzięki temu urządzenie może zarejestrować zdarzenie podczas postoju samochodu na parkingu. W przypadku wykrycia wstrząsu, który mógłby oznaczać kolizję drogową, plik z filmem zostanie automatycznie oznaczony, co znacznie ułatwi nam późniejsze odnalezienie go na karcie pamięci.

Test wideorejestratorta Blackvue DR650S -1CH

To jednak nie wszystko, co na swoim pokładzie ma wideorejestrator BlackVue DR650S-1CH. Sensor zbliżeniowy na boku obudowy pozwoli w prosty i wygodny sposób włączyć lub wyłączyć rejestrację dźwięku. Umieszczony na drugim boku obudowy przycisk Wi-Fi pozwala na uruchomienie bezprzewodowej sieci, potrzebnej do połączenia się z aplikacją na telefon lub smartfon, umożliwia również szybkie formatowanie karty micro SD.

BlackVue DR650S-1CH posiada zintegrowany moduł GPS, dzięki któremu urządzenie oprócz obrazu potrafi rejestrować prędkość pojazdu i naszą pozycję na mapie. Są to kluczowe dane, które mogą posłużyć w ewentualnym udowodnieniu winy w zdarzeniu drogowym.

Opcje i funkcje

BlackVue DR650S-1CH spełnia rolę tradycyjnego wideorejestratora, a więc zapisuje dźwięk oraz obraz tego, co dzieje się przed maską naszego samochodu. Co innego czyni go jednak modelem wyjątkowym. Wraz z urządzeniem uzyskujemy dostęp do usługi „BlackVue Over the Cloud”. Dzięki sieci Wi-Fi oraz specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia z Androidem oraz iOS możemy w czasie rzeczywistym podglądać to, co aktualnie widzi kamera. Podgląd „na żywo” to jednak nie wszystko. Dzięki aplikacji możemy skontaktować się głosowo z kierowcą poprzez zamontowany w jego pojeździe wideorejestrator. Urządzenie może wysyłać na nasz telefon lub tablet powiadomienia o ważnych wydarzeniach, a z wybranych plików utworzymy kopie zapasowe do przechowania w internetowej chmurze – wszystko całkowicie zdalnie. Darmowe konto pozwala na zapisanie w chmurze do 5GB danych oraz podgląd do 10 minut obrazu dziennie.

Wszystkie zarejestrowane na karcie pamięci urządzenia filmy możemy odtworzyć na komputerach (PC oraz Mac) dzięki darmowemu programowi BlackVue Viewer. Oprócz obrazu oraz dźwięku uzyskamy informacje o prędkości czy pozycji na mapie, co pozwala na dokładne prześledzenie trasy przejazdu.

Wideorejestrator klasy premium – dla kogo?

Kamera samochodowa BlackVue DR650S-1CH to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują autem. Ale nie tylko – jeśli pasjonuje nas sportowa jazda samochodem po torze i chcemy naszymi przejazdami „na żywo” dzielić się z kibicami, kamera BlackVue nam to umożliwi. To również idealne urządzenie dla osób obsługujących firmowe floty samochodów, gdyż oferuje zdalny podgląd z kamery oraz w razie potrzeby możliwość komunikacji z kierowcą pojazdu za pomocą aplikacji na tablet lub smartfona. To coś, czego tańsze wideorejestratory nie potrafią.

  • 16
  •  
  •  
  •