PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Navitel MSR 900 Test wideorejestratora

Przewiń w dół

Czy 399 złotych wystarczy na zakup dobrej jakości wideorejestratora? Sprawdziliśmy to na przykładzie kamery Navitel MSR 900. Zapraszamy na test!


Kamera samochodowa to coraz częstszy dodatek w samochodzie. Ba, nawet Citroen w nowym modelu C3 zaczął montować fabryczny wideorejetrator. A co, jeśli nie mamy takiego na pokładzie swojego auta? Możemy kupić urządzenie osobno, przeznaczając na ten cel kilkaset złotych.

Co otrzymamy wyjmując z portfela niespełna 400 złotych? Dowiecie się z poniższego testu kamery Navitel MSR 900.

Budowa wideorejestratora

Wideorejestrator Navitel MSR 900 ma dosyć nietypową konstrukcję. Cienka, metalowa obudowa kształtem i proporcjami przypomina nieco małego smartfona, z ekranem z przedniej strony. Z tyłu doczepiono wystający, naprawdę pokaźnych rozmiarów obiektyw. Jego rozmiar i mały napis mówiący o 6 warstwach szkła dają nadzieję na dobrej jakości nagrania.

Ekran na obudowie kamery samochodowej Navitel MSR 900 ma przekątną 4″ i rozdzielczość 800×480 pikseli, co zapewnia naprawdę wyraźny obraz. Niestety wyświetlacz nie jest dotykowy, dlatego obsługa wideorejestratora odbywa się za pomocą małych przycisków z boku obudowy. Ich funkcje opisują stosowne napisy koło ekranu, ogólnie rzecz biorąc z obsługą kamery nie ma większych problemów. Ekran dotykowy byłby z pewnością rozwiązaniem wygodniejszym, ale zapewne zwiększającym znacząco cenę urządzenia, o której później.

W zestawie z wideorejestratorem Navitel MSR 900 otrzymujemy ładowarkę samochodową oraz uchwyt w formie przyssawki na szybę. Nie jest on może szczytem designu, ale jest praktyczny i prosty w użyciu. Regulacja kąta umocowania kamery jest banalnie prosta. Niestety podczas testu zauważyliśmy, że na większych wybojach rejestrowany obraz drży. Użytkując kamerę Navitel MSR 900 trzeba zatem pamiętać o dobrym dokręceniu śruby na uchwycie, aby temu zapobiec. Na szczęście w zestawie otrzymujemy również drugi uchwyt na przylepiec zamiast przyssawki, jeśli chcemy zamocować urządzenie w stałej pozycji.

Być może to kwestia egzemplarza, ale użytkując wideorejestrator Navitel MSR 900 natrafiliśmy na problemy ze slotem SD. Kartę pamięci bardzo ciężko się mocowało i wyjmowało – domniemamy jednak, że to przypadłość tylko naszej konkretnej kamery otrzymanej do testów.

Jakość nagrań

Wideorejestrator Navitel MSR 900 umożliwia nam nagrywanie przejazdu samochodem w jakości Full HD (1920×1080 / 30 fps) oraz robienie fotografii w rozdzielczości 12 Mpx. Wspomniany już wcześniej obiektyw jest szerokokątny (170°), dzięki czemu na filmie widać nie tylko auta i drogę przed maską, ale również wokół błotników. Jak to wszystko przekłada się na jakość filmów?

Ocenicie sami oglądając przykładowe ujęcia z kamery samochodowej Navitel MSR 900:

  OBEJRZYJ TEST W WERSJI WIDEO:
  Subskrybuj nasz kanał na YouTube – nie przegapisz kolejnych testów!

Jak podsumować nagrania z wideorejestratora Navitel? Dobre. Mieliśmy okazję testować wideorejestratory oferujące zarówno lepszą, jak i gorszą jakość filmów. Na pochwałę zasługuje fakt, że Navitel MSR 900 całkiem sprawnie radzi sobie w miejscach gorzej oświetlonych, np. ciemne tunele. W ciemnościach obraz jest czytelny, więc urządzenia z powodzeniem można używać zarówno w trakcie dnia, jak i podczas nocnych przejazdów samochodem.

Dodatki

Navitel MSR 900 nie oferuje użytkownikowi zbyt wiele poza nagrywaniem filmów. Owszem, mamy do dyspozycji G-sensor mierzący przeciążenia, nagrywanie w pętli oraz automatyczne rozpoczęcie nagrywania po uruchomieniu silnika. To jednak niewiele – brak tutaj asystentów jazdy czy innych bajerów, które czasami w swoich urządzeniach oferują inni producenci. Navitel MSR 900 trzeba traktować zatem jako typową kamerę samochodową, bez nastawiania się na dodatkowe atrakcje w pakiecie.

Navitel MSR 900 – cena i podsumowanie

Wideorejestrator Navitel MSR 900 ma kilka plusów. Kompaktowa i metalowa obudowa, duży ekran do podglądu obrazu, który aż prosi się o to, aby był dotykowy, a do tego praktyczny uchwyt z przyssawką na szybę (trzeba jedynie pamiętać o jego mocnym dokręceniu, aby obraz nie drżał podczas jazdy po większych wertepach). Filmy nagrywane za pomocą kamery Navitela są dobrej, choć nie znakomitej jakości. Do rejestracji nagłych wydarzeń na drodze jak stłuczki czy łamanie przepisów przez innych kierowców z pewnością wystarczy.  Zaletą jest dobrej jakości obraz przy słabym oświetleniu, np. w tunelach czy przy jeździe w nocy.

Za Navitel MSR 900 trzeba dać w sklepie wspomniane na początku 399 złotych. Czy to dużo, czy mało? Oceńcie sami.

Navitel MSR 900
Wideorejestrator, ok. 399 zł
OCENA
duży, czytelny ekran
dwa uchwyty w zestawie
metalowa obudowa
kamera dobrze radzi sobie w ciemnościach
przeciętna jakość filmów
brak dodatkowych funkcji/systemów

Przeczytaj pozostałe testy wideorejestratorów.

  • 29
  •  
  •  
  •