PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Szkolenie zimowe „Safe Driving” w SZKOLE AUTO ŠKODA

Przewiń w dół

Jesteś dobym kierowcą? Większość z Was zapewne odpowie, że tak. Nam też się tak wydawało, do momentu skonfrontowania swoich umiejetności podczas szkolenia w SZKOLE AUTO ŠKODA, podczas którego mieliśmy okazję sprawdzić się w naprawdę zimowych warunkach.

Szkolenie odbyło się w Kąkolewie pod Poznaniem, gdzie do naszej dyspozycji było byłe lotnisko wojskowe pokryte grubą wartstwą świeżego śniegu. Warunki były tego dnia idealne do nauki jazdy zimowej!

Szkolenie można śmiało podzielić na dwie, przeplatające się ze sobą części – teoretyczną i praktyczną. Ta pierwsza odbyła się w małym ogrzewanym budynku na terenie lotniska, gdzie od instruktorów SZKOŁY AUTO ŠKODA wysłuchaliśmy pouczających wykładów na temat prawidłowej pozycji za kierownicą, przygotowania samochodu do jazdy po śniegu, radzenia sobie w awaryjnych sytuacjach czy zakładania łańcuchów na koła. Jak mogliśmy się przekonać, wcale nie jest to takie łatwe zadanie i zdecydowanie warto przećwiczyć sobie tę czynność na spokojnie w sprzyjających warunkach.

Dzięki podzieleniu wszystkich uczestników na małe grupy, mogliśmy zapoznać się z zachowaniem na śniegu zarówno samochodu przednionapędowego (ŠKODA Rapid), jak i 4×4 (ŠKODA Yeti).

Podczas szkolenia zimowego „Safe Driving” wykonywaliśmy serię ćwiczeń, w praktyce sprawdzając zachowanie samochodu podczas awaryjnego hamowania, hamowania podczas pokonywania łuku, slalomu czy omijania przeszkody. W każdym z samochodów zamontowana była krótkofalówka, dzięki której instruktorzy mieli kontakt z uczestnikami szkolenia i na bieżąco wskazywali nam błędy i podpowiadali jak je korygować.

Bardzo cenna okazała się wiedza na temat tego, jak w sposób poprawny hamować awaryjne. Tutaj istotnych okazuje się kilka czynników, o których można nie zdawać sobie sprawy, jak choćby pozycja za kierownicą czy sposób wciskania pedałów. Wszystkich detali nie ujawnimy Wam, dowiecie się o nich jednak na szkoleniu i co najważniejsze – od razu przećwiczycie ich wykorzystanie w praktyce. Po kilku wskazówkach udało nam się skrócić drogę hamowania na śniegu i lodzie o kilka metrów!

Szkolenie trwało od godziny 9 rano do ok. 16:30 i przy idealnych warunkach zimowych tego dnia aż chciałoby się, aby trwało to jeszcze dłużej. Czas nauki minął szybko, a ciepłe napoje i smaczny obiad skutecznie pomogły zregenerować siły 😉 Największy minus szkolenia? Tak naprawdę jest nim lokalizacja, a raczej dojazd do niego na poranną godzinę. Z Warszawy do Kąkolewa jest niespełna 400 km, co oznaczało dla nas konieczność wyruszenia w trasę o 4 rano. Poza tym udział w szkoleniu zdecydowanie na plus! 🙂

Udział w szkoleniu w SZKOLE AUTO ŠKODA z pewnością zaliczamy do bardzo udanych i pożytecznych. Nasza wiedza jak i praktyczne umiejętności wzrosły podczas kilku godzin zabawy. Tak śmiało można nazwać spędzony tam czas, gdyż panujący na kursie klimat i poczucie humoru instruktorów w ogromny sposób wpływały na to, jak przebiegała cała nauka. Instruktorzy byli doskonałym przykładem na to, że można uczyć się w przyjaznej atmosferze, dlatego tym bardziej polecamy Wam udział w szkoleniach organizowanych przez SZKOŁĘ AUTO ŠKODA. Sami chętnie w przyszłości weźmiemy udział w szkoleniach o wyższych stopniach zaawansowania, aby dalej doskonalić swoją technikę jazdy 🙂

  • 8
  •  
  •  
  •