PARTNER BLOGA:

MENUMENU

„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” Krzysztofa Hołowczyca – recenzja

Przewiń w dół

Krzysztof Hołowczyc to utalentowany i utytułowany kierowca rajdowy, który ma na swoim koncie nie tylko tytuł mistrza Polski, ale również mistrza Europy. Jak sprawdził się w roli autora książki?

„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” to najnowsza, ale nie pierwsza książka sygnowana nazwiskiem Hołowczyca. Po ubiegłorocznych zwierzeniach w „Piekło Dakaru”, opisujących zmagania podczas najbardziej morderczego rajdu terenowego świata, przyszedł czas na zupełnie inne wydawnictwo. „Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” to bowiem poradnik, który zainteresować może zarówno osoby dopiero starające się o prawo jazdy, jak i kierowców z wieloletnim stażem.

Już we wstępie dowiadujemy się, że książka „Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” nie powstała od zera, a jest zaktualizowanym zapisem audycji radiowych „Auto Rodeo”, które Krzysztof Hołowczyc wraz z Ireneuszem Iwańskim przez kilka lat prowadził na antenie Radia Flash. W trakcie audycji do zasiadającego w studio Hołowczyca dzwonili słuchacze i zadawali mu przeróżnej maści pytania związane z motoryzacją. Teraz najciekawsze z nich, wraz z odpowiedziami, zostały spisane i wydane w formie książki.

RECENZJA: Książka "Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy" Krzysztofa Hołowczyca

Czego dowiemy się czytając książkę „Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy”? Można to ocenić już po przejrzeniu tytułów rozdziałów składających się na recenzowany poradnik – traktują one o kierowcach, samochodach, jeździe podczas wszystkich czterech pór roku oraz wojażach po Europie. Przeczytamy zatem, co popularny Hołek ma do powiedzenia o początkach swojej fascynacji motoryzacją, jeździe w różnych warunkach pogodowych, a także o tym, co najbardziej irytuje w zachowaniu kierowców obu płci. Przeczytamy również o tym, jaki zdaniem wielokrotnego mistrza Polski jest najlepszy samochód na nasze dziurawe polskie drogi, jak i o elementach, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie auta.

Jednymi z bardziej pouczających rozdziałów jest opis przygotowania samochodu przed każdą z pór roku. Inaczej bowiem musimy zadbać o pojazd przed nadejściem mroźnej zimy, a inaczej przed nadchodzącą falą letnich upałów. Nie jest to może wiedza odkrywcza dla wszystkich, szczególnie mających na swoim koncie kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów kierowców, książka „Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” skutecznie jednak systematyzuje i układa wszystkie informacje w głowie. Dzięki ostatniej części poradnika wyłapiemy różnice pomiędzy poruszaniem się po drogach różnych krajów Europy. Warto wiedzieć, czego można spodziewać się podczas jazdy po Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, ale także Grecji, Rumunii, Turcji, Ukrainie czy Rosji. Każdy z tych krajów rządzi się własnymi prawami 😉 Zwieńczeniem książki jest krótki autoleksykon, zawierający wyjaśnienie najważniejszych pojęć ze świata motoryzacji.

RECENZJA: Książka "Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy" Krzysztofa Hołowczyca

Czy warto zatopić się w lekturze „Jazdy z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” Krzysztofa Hołowczyca? Z pewnością tak, o ile nie spodziewacie się odkrywczej i zmieniającej postrzeganie świata wiedzy, a oczekujecie po prostu kilku miłych chwil z książką. Jej atutem z pewnością jest fakt, że czyta się ją lekko i przyjemnie, a pytania mieszczące się zazwyczaj na jednej stornie pozwalają często do niej wracać, bez obaw o zgubienie wątku i zrozumienie całości.

Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Iwański
Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy
Cena: 49.90 zł
Premiera: 8 maja 2013r.
ISBN: 978-83-7778-410-5
Wydawca: Gruner + Jahr Polska

↓ Daj lajka Hołkowi, niech zaformula ze szczęścia 😉 ↓

  • 113
  •  
  •  
  •