PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Co powinieneś wiedzieć kupując nowe opony? Poradnik

Przewiń w dół

Kupowanie nowych opon samochodowych znajduje się dość nisko na liście rzeczy, które chcemy robić z naszym czasem i pieniędzmi. Prawdopodobnie tuż obok wymiany zepsutego bojlera. Zakup nowego urządzenia może być kosztowny, ale przynajmniej będziemy mieć ciepłą wodę. Z oponami jest inaczej.

Jeżeli zakupimy złe opony, będziemy cierpieć podczas każdej podróży. Niezależnie od tego ile wydamy na nowe ogumienie. Aby zaoszczędzić na oponach warto poszukać ich w internecie, choćby w takim sklepie jak oponytanio.pl.

Zły dobór opon będzie nas męczył kilka lat. Nasze auto może być nadsterowne, opony mogą wydawać dziwne dźwięki, albo nasze sportowe auto może prowadzić się niczym terenówka. Nie wspominając o zszarganych nerwach podczas deszczowych dni.

Zmiana nie zawsze jest dobra

Jeżeli jesteś zadowolony z tego, w jaki sposób twoje auto się prowadzi, odpowiedź na pytanie o to, co musisz wiedzieć przez zakupem opon, jest bardzo prosta. Kup dokładnie ten sam model, którego używałeś do tej pory. Powód? Firmy produkujące samochody i opony wydają fortunę na opracowanie ogumienia dla określonego typu samochodu. Chodzi o to, aby jej właściwości sprawiały, że dobrze ci się jeździ swoim autem. Oryginalne opony zakładane do nowych aut zostały dobrane w taki sposób, aby możliwie najlepiej współpracowały z samochodem.

Tak więc kupując nowe opony zawsze wybieraj taki sam model, jaki został wybrany przez producenta twojego samochodu. Pamiętaj, że prawie takie same opony, to nie jest dobry wybór. Prawie, także w przypadku opon, robi wielką różnicę.

Taki wybór opon jest najlepszą decyzją, ale może okazać się dla ciebie nieco szokujący. Konkretnie w momencie, gdy sprzedawca poinformuje cię o cenie. Oryginale opony potrafią sporo kosztować. Dlatego właśnie warto poszukać opon w internecie. Ceny opon w sklepach online potrafią być o kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt procent tańsze od ogumienia na półkach sklepowych.

Warto także dodać, że producenci samochodów zazwyczaj proponują do danego modelu dwie marki opon. Krótkie przeszukanie internetu z pewnością wyjawi nam nazwę alternatywnej marki. Pamiętaj także, że opony zaprojektowane dla innej wersji twojego modelu nie będą idealne. Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze kupując opony z wersji podstawowej do swojego sportowego modelu, musisz liczyć się z tym, że auto nie będzie prowadzić się tak dobrze jak wcześniej.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI:
  • 3
  •  
  •  
  •