PARTNER BLOGA:

Poloneza czas zacząć!

Przewiń w dół

Kiedyś chciał go mieć każdy, dzisiaj przeżywa swój renesans… Polonez!


Rok 1978 obfitował w wiele epokowych wydarzeń. Powstał zespół Bajm, rozpadło się Sex Pistols, a do kin trafiła druga część kultowego filmu „Szczęki”. W tym samym roku FSO z dumą zaprezentowało światu Poloneza. Jak na tamte czasy, był to prawdziwy przełom i można by rzec prawdziwy supersamochód. Nowoczesna bryła i luksusowe wnętrze robiły wówczas ogromne wrażenie. Każdy chciał go mieć. Dziś Polonez (podobnie jak i inne auta z tego okresu) przechodzi swój renesans. Ceny kolekcjonerskich egzemplarzy osiągają zawrotne sumy.

40 lat po narodzinach Poloneza, wydawnictwo De Agostini wypuściło unikatową kolekcję, dzięki której miłośnicy tego kultowego samochodu mogą stać się właścicielami jego wiernej repliki. To pierwsza tego typu kolekcja o Polonezie na polskim rynku. Kolekcja składa się ze 125 numerów. Do każdego numeru dołączane są części, z których będzie można zbudować metalową replikę Poloneza 1500 w skali 1:8.

Polonez DeAgostini model skala 1:8

I to właśnie skala robi największe wrażenie po wzięciu do rąk pierwszych numerów kolekcji. Rozmiar takich elementów jak maska, grill, opona czy stalowa felga jasno dają do zrozumienia, że złożony model finalnie zajmie naprawdę sporo miejsca na przysłowiowej półce.

Model został odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach, na podstawie doskonale zachowanego Poloneza z pierwszych lat produkcji. Ruchome koła, otwierane okna, świecące reflektory, światła i dźwięki obsługiwane pilotem – to tylko kilka wybranych atutów tego modelu.

Zamów kolekcję na stronie https://bit.ly/2QYbGpt wykorzystując swój indywidualny kod promocyjny PROMOPOL2019, a otrzymasz unikatowy prezent!

Każdy numer kolekcji – oprócz szczegółowych instrukcji montażu – zawiera artykuł o wybranym aucie klasy średniej, czyli tej, do której należał Polonez. Pozwoli to porównać „borewicza” z autami z jego epoki, a także z wcześniejszego i późniejszego okresu, oraz prześledzić, jak zmieniała się ta klasa na przestrzeni lat.

Polonez DeAgostini model skala 1:8

Prenumeratorzy jak zwykle mogą liczyć na ekskluzywne prezenty – retro kubek, koszulkę z nadrukiem Poloneza, model Poloneza w skali 1:43 czy segregator na zeszyty kolekcji. A w Ofercie Premium – akcesoria do modelu: gaśnica, zestaw narzędzi, podnośnik, apteczka i elegancka gablota ekspozycyjna na model. Szczerze byliśmy pod wielkim wrażeniem dbałości o detale podczas składania pierwszych elementów modelu Polonez. I już nie możemy doczekać się, aż wraz z nowymi numerami kolekcji dojdą kolejne!

Polonez DeAgostini model skala 1:8

A teraz mamy dla Was niespodziankę. Jeśli zamówisz kolekcję klikając na ten link, to otrzymasz unikatowy prezent: kultowego pieska z kiwającą głową. Idealna maskotka do Twojego samochodu, która doskonale oddaje klimat PRL-u. Koniecznie wykorzystaj podczas składania zamówienia swój indywidualny kod promocyjny PROMOPOL2019, aby otrzymać ten prezent!

Wpis powstał we współpracą z firmą DeAgostini.

  • 1
  •  
  •