PARTNER BLOGA:

MENUMENU

NavRoad myCAM HD PRO GPS Test wideorejestratora

Przewiń w dół

Marka NavRoad, produkująca smartfony, tablety, nawigacje i kamery samochodowe, stawia sobie za cel oferowanie wysokiej jakości w przystępnej cenie. Czy tak faktycznie jest? Sprawdziliśmy na przykładzie ich najnowszego wideorejestratora – NavRoad myCAM HD PRO GPS.

Ostry i wyraźny obraz to nie jedyne wymagania, jakie można stawiać przed wideorejestratorem. Dzisiaj kamera samochodowa może oferować znacznie więcej, w tym funkcje, które będą dbały o nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Do takich urządzeń należy właśnie myCAM HD PRO GPS, najnowsza kamera samochodowa marki NavRoad. Sprawdziliśmy, co faktycznie potrafi.

Urządzenie

Po wyjęciu NavRoad myCAM HD PRO GPS z opakowania zaskakują dwie rzeczy. Po pierwsze, samo urządzenie jest naprawdę niewielkie i poręczne. To sprawia, że z powodzeniem możemy zamontować je blisko lusterka wstecznego samochodu, praktycznie zapominając o jego istnieniu. Kamera nie będzie odwracać naszej uwagi ani ograniczać widoczności.

Druga zaskakująca rzecz to obecność w opakowaniu pilota zdalnego sterowania. Po zamontowaniu pozwala on na sterowanie wideorejestratorem bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Jest to z pewnością ciekawa i rzadko spotykana w tego typu urządzeniach opcja. Czy jednak przydatna w praktyce? Pilot pozwala na zdalne wykonanie zdjęcia z podróży, w przypadku kamery samochodowej robi się to jednak raczej rzadko. Opcja będzie przydatna tylko dla osób chcących dzielić się ze znajomymi zdjęciami z trasy, które można wysyłać wygodnie dzięki dodatkowej integracji kamery ze smartfonem za pomocą sieci Wi-Fi.

TEST NavRoad myCAM HD PRO GPS

Wideorejestrator NavRoad myCAM HD PRO GPS posiada ekran o przekątnej 2,7”, wyświetlający obraz w rozdzielczości 960×240 px. Ponieważ nie jest on dotykowy, urządzenie obsługujemy za pomocą umieszczonych na bokach obudowy przycisków. Oprócz nich na obudowie znajdziemy slot na karty pamięci micro SD/SDHC (do 32 GB) oraz złącza miniUSB i mini HDMI. Menu jest proste, ale dzięki temu czytelne.

TEST NavRoad myCAM HD PRO GPS

Podsumowując budowę NavRoad myCAM HD PRO GPS, kamera sprawia wrażenie dobrze zaprojektowanej i solidnie wykonanej. Obiektyw nie wystaje z obudowy, co chroni go przed uszkodzeniami.

Jakość nagrań

Sercem kamery samochodowej NavRoad myCAM HD PRO GPS jest procesor Ambarella A7LA55 oraz aż 256 MB pamięci RAM. To sprawia, że wideorejestrator jest w stanie działać płynnie i rejestrować obraz w trybie do 45 klatek na sekundę oraz wysokiej rozdzielczości HD, nawet do 2560×1080 pikseli. Na pochwałę zasługuje również obiektyw – jasność 2.0 oraz szeroki kąt widzenia 177 stopni sprawiają, że na nagraniach wyłapiemy sporo detali. Do kompresji plików stosowany jest niezwykle popularny kodek H.264, pozwalający zachować wysoką jakość przy stosunkowo niewielkich rozmiarach plików na karcie pamięci.

Jak to wygląda w praktyce? Poniżej znajdziecie przykładowe ujęcia zarejestrowane w ciągu jasnego dnia oraz ciemnej nocy.

OBEJRZYJ TEST W WERSJI WIDEO:
Subskrybuj kanał na YouTube – nie przegap kolejnych testów!

Funkcje

Jak wspomniałem na początku, w dzisiejszych czasach wideorejestrator to coś znacznie więcej, niż urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk. Co zatem ponadto oferuje testowany NavRoad myCAM HD PRO GPS?

Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS, dzięki któremu na filmie pojawią się informacje o naszej pozycji i kierunku jazdy. Dzięki Wi-Fi zintegrujemy kamerę ze smartfonem, co ułatwi publikację zdjęć w mediach społecznościowych. Czujnik i detekcja ruchu w trybie parkingowym sprawią, że kamera automatycznie rozpocznie nagrywanie 30-sekundowego filmu, co może pomóc w utrwaleniu momentu otarcia innego auta o nasz zderzak. Funkcja podbicia zakresu dynamicznego obrazu (HDR) poprawi kolory na nagraniach, a pilot zdalnego  sterowania pomoże w wykonywaniu zdjęć bez odrywania rąk od kierownicy.

TEST NavRoad myCAM HD PRO GPS

Co jeszcze? NavRoad myCAM HD PRO GPS posiada wbudowane głosowe systemy ostrzegania. Mowa o systemach FCWS (ang. Forward Collision Warning System) oraz LDWS (Lane Departure Warning System). Pierwszy z nich ostrzega nas przed możliwością kolizji z autem poprzedzającym, informując o konieczności utrzymania bezpiecznej odległości. Drugi to asystent pasa ruchu, który informuje nas o przekroczeniu linii wyznaczonego pasa. Czy te rozwiązania sprawdzają się na drodze? Cóż, o ile kamera faktycznie wydaje z siebie założone ostrzeżenia, tak ich zrozumienie podczas jazdy jest praktycznie niemożliwe. Wszystko przez niskiej jakości głośnik, który wbudowano w urządzenie. Komendy głosowe są niezrozumiałe i szczerze dopiero przy oglądaniu nagrań z karty pamięci byliśmy w stanie dojść do tego, co kamera chciała nam przekazać. Szkoda, bo jedna z najbardziej zaawansowanych funkcji NavRoad myCAM HD PRO GPS przez zbyt mały głośnik traci na użyteczności.

TEST NavRoad myCAM HD PRO GPS

Ocena NavRoad myCAM HD PRO GPS

Czy warto zainteresować się NavRoad myCAM HD PRO GPS? Jako wideorejestrator spisuje się znakomicie. Obraz jest dobrej jakości i to zarówno przy nagraniach w ciągu dnia, jak i w nocy. Obsługa urządzenia jest prosta, nagrywanie rozpoczyna się automatycznie po podłączeniu zasilania, a pilot zdalnego sterowania dla niektórych osób może być przydatnych gadżetem. Największym minusem urządzenia jest niskiej jakości głośnik, przez który wbudowane komendy głosowe ostrzegające przed kolizją i zmianą pasa ruchu stają się nieczytelne. Nawet mimo to za cenę 550 złotych NavRoad myCAM HD PRO GPS jest wart zakupu.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI:
NavRoad myCAM HD PRO GPS
Wideorejestrator, ok. 550 zł
OCENA
jakość obrazu
kompaktowe rozmiary
pilot
jakość komend głosowych
  • 34
  •  
  •  
  •