PARTNER BLOGA:

KONKURS #postępyRobię – wyniki

Przewiń w dół

Czas zaprezentować wyniki konkursu #postępyRobię, organizowanego z Ergo Hestia. Kto wybierze się na szkolenie do Szkoły Jazdy Michała Kościuszko?

Wraz z zacną grupą blogerów motoryzacyjnych bierzemy udział w akcji #postępyRobię, dzięki której Ergo Hestia zachęca kierowców do dyskusji o bezpieczeństwie na drogach i poprawiania własnych umiejętności. Just Well Driven, Spalacz, Prentki, Strefa Kulturalnej JazdyAutomotiveBlog oraz my jesteśmy w trakcie tworzenia materiałów do „Niecodziennego poradnika codziennej jazdy”, który ukaże się nakładem wydawnictwa Helion. I właśnie w związku z całą akcją #postępyRobię mogliśmy zorganizować dla Was konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Bo jak inaczej można nazwać vouchery do Szkoły Jazdy Michała Kościuszko, znanego kierowcy rajdowego? 🙂

Aby wziąć udział w konkursie, należało opublikować w wybranym medium społecznościowym swój pomysł na poprawę bezpieczeństwa. Spośród prawidłowo otagowanych wpisów konkursowych wybraliśmy te najlepsze. Oto one:

ZWYCIĘZCY

Miejsce 1. i 2., czyli voucher do Szkoły Jazdy Michała Kościuszko na  kurs defensywnej jazdy (ważny 3 miesiące od jego otrzymania) otrzymują:

 • Arkadiusz Lipczyński
  Nagrodzona odpowiedź: „Na świadomość uczestników ruchu drogowego wpływają organizowane akcje informacyjne, kampanie społeczne, czy happeningi edukacyjne. Do ludzi docierają drastyczne reklamy , ludzie nagle otrząsają się z letargu że np nie zapięte pasy sa ogromnym zagrożeniem dla innych podróżujących w tym samym pojeździe . Kiedyś dawno na drogach krajowych były widoczne worki na zwłoki mające symbolizować ofiary wypadków drogowych to terapia szkowa która działa psychologicznie. Dzieci podróżujace z rodzicami dobrze wyedukowane przez np policję czy zajęcia w szkole też pomagają bo w aucie mówią rodzicom o wypadkach czy o tym że rodzice nie przestrzegają zasad ruchu drogowego. Zdecydowanie zwiększył bym też mandaty i kary dla kierowców. Wprowadziłbym więcej zajęć dla nowych kierowców np młody kierowca co 3 miesiące musiałby odbyć dodatkowe lekcje teorii i praktyki to samo dotyczy się ludzi starszych bo często jeżdżą na tzw pamięć nie patrząc na znaki drogowe i zmiany w kodeksie o ruchu drogowym.”
 • Małgorzata Szychowska
  Nagrodzona odpowiedź: „Większe kary dla przestępców i szaleńców drogowych, więcej monitoringów, kursy prawo jazdy rozszerzone o kursy takie jak do wygrania,kamerka internetowa obowiązkowa w autach i wyrywkowo sprawdzana przez powstałe komórki, po roku od otrzymanego prawka test na placyku i kilka pytań z teorii.”

Miejsce 3. i 4., czyli duże i w pełni wyposażone apteczki samochodowe otrzymują:

 • Michał Grabowski
  Nagrodzona odpowiedź: „Na poprawę bezpieczeństwa, trochę mniej szaleństwa i więcej człowieczeństwa na drogach.”
 • Tomek Knapik
  Nagrodzona odpowiedź: „Jak zaczynasz być senny/senna, to zjedź gdzieś i prześpij się kilka minut.”

Zwycięzców prosimy o podanie danych do wysyłki na adres blog@antymoto.com.

Gratulujemy! 🙂

My tymczasem wracamy do prac nad poradnikiem. Zachęcamy do śledzenia postępów na naszym Facebooku.


Sponsorem nagród w konkursie jest Ergo Hestia.


Dołącz na Facebooku Dołącz na Instagramie Dołącz na YouTube
 •  
 •  
 •