PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Jak sprzedać i kupić auto używane? Wywiad z serwisem samochody.io

Przewiń w dół

Czy budowa nowego serwisu ogłoszeniowego dla osób pragnących kupić lub sprzedać samochód to dobry pomysł? Okazuje się, że tak – tym bardziej, że nadal można zaoferować w nim szereg nowości.


O uruchomionym niedawno nowym serwisie ogłoszeniowym samochody.io rozmawiamy z jego założycielami.

Czym dokładnie jest serwis samochody.io?

Samochody.io to serwis ogłoszeniowy, na którym można sprzedać lub kupić pojazd – od motocykla, poprzez samochód osobowy, aż po maszynę rolniczą czy budowlaną.

Nasz portal z pewnością może być alternatywą dla dobrze znanego otomoto. Nieustannie reklamujemy się w sieci, aby zwiększyć zasięg i atrakcyjność serwisu.

Jak kształtują się ceny ogłoszeń?

Ceny ogłoszeń są kilkukrotnie niższe niż na otomoto, co jest korzystne zarówno dla osób prywatnych, jak i komisów, które wystawiają dużą liczbę ofert. Ponieważ jesteśmy młodym portalem, każdej osobie, która zauważy błąd na naszej stronie i go nam zgłosi, oferujemy kod rabatowy do wystawienia darmowego ogłoszenia.

Dokładny cennik wystawiania ogłoszeń można znaleźć tutaj.

W jaki sposób mogę jako kupujący odnaleźć interesującą mnie ofertę?

Portal ma bardzo przyjazną wyszukiwarkę w każdej kategorii. Parametry, które są dostępne w wyszukiwarce były przygotowywane z specjalistami, którzy znają się na konkretnym typie pojazdu i są to wartości, które użyliby szukając pojazdu.

Przykładowo – w pojazdach ciężarowych można szukać po normie emisji spalin, ładowności europalet (liczba sztuk), cysternach pojemności komór, czy w maszynach rolniczych po motogodzinach. Nie da się zdefiniować takich parametrów szukania na otomoto czy moto.gratka.pl. Każde z pól ma rozwijane sugestie najczęściej występujących wartości. To znacznie ułatwia odnalezienie interesujących ofert i segregowanie ogłoszeń.

Jakie dodatkowe korzyści oferujecie użytkownikom portalu?

Wewnątrz strony jest wdrożony rozbudowany system zarządzania wiadomościami między użytkownikami. Użytkownicy mogą zapisywać dealerów jak i konkretne auta i oferty w ulubionych. To pozwala na łatwiejsze ich obserwowanie i odnajdywanie.

Sprzedawcy także znajdą w serwisie samochody.io wiele przydatnych funkcji. Dealerzy mają do dyspozycji własne, darmowe wizytówki, które funkcjonują jak mini kategorie (np. https://samochody.io/dealer/tanie-bezwypadkowe-samochody-komis-warszawa). Rachunki dla dealerów generują się automatycznie w wygodnym formacie PDF.

Jak rysuje się najbliższa przyszłość serwisu?

Staramy się zdobyć ruch we wszystkich kategoriach, opisujemy po kolei każdą z marek i modeli aut. Podchodzimy do kwestii zdobycia Klienta bardzo kompleksowo, bo zdajemy sobie sprawę, że najpierw musimy zdobyć ruch, a sprzedawcy przyjdą później sami. W samochodach samochodowych dodaliśmy już ponad 1000 opisanych marek i modeli (część z nich będzie widoczna dopiero jak ktoś doda ogłoszenie auta z danej kategorii).

Na ten moment na stronie jest dostępne kilkaset ogłoszeń. Skupiamy się na głównie na promocji aut osobowych i motocykli, a także quadów. Reszta kampanii na pozostałe kategorie ruszy w przeciągu najbliższych miesięcy.

Dodatkowo użytkownicy zgłaszają nam rzeczy, które możemy ulepszyć i cały czas usprawniamy funkcjonowanie portalu. Przykładowo motomi wystartowało tylko z samochodami osobowymi i od kilku miesięcy nie ma dodatkowych kategorii. Nasz portal jest wyjątkowo rozbudowany jak na ten etap projektu. Portal jest wykonany w technologii .net i jest to dedykowany projekt pisany od zera.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia!

 

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI:
↓ Lajk do dechy! ↓
  • 5
  •  
  •  
  •