PARTNER BLOGA:

Guma jest przyszłością Historia marki Pirelli

Przewiń w dół

Najważniejsze daty w dziejach motoryzacji? Koło wynaleziono około 4000 lat p.n.e. W 1804 roku Oliver Evans buduje pierwszy amerykański samochód parowy. Z kolei w 1872 roku powstaje marka Pirelli.


147 lat. Aż ciężko w to uwierzyć, ale już od tak dawna Pirelli buduje swoją pozycję jako jednego z największych producentów opon samochodowych. Historia powstania marki, jak i jej późniejszego rozwoju jest szczerze wciągająca. Możecie przekonać się o tym sami dzięki przygotowanym przez Pirelli krótkim filmom, prezentującym najważniejsze dla firmy wydarzenia.

Pięć odcinków Pirelli an Italian in the world stanowi swoisty „profil firmy” i wykorzystuje style i techniki, które obejmują ilustracje, archiwalne zdjęcia i dynamiczne grafiki, oferując widzowi interaktywny dostęp do dodatkowych treści podczas oglądania. Tak aktualna i nowoczesna prezentacja pozwala przyswoić nam materiały sprzed kilkudziesięciu a nawet więcej lat w ciekawej i fascynującej formie.

W pierwszym odcinku, The Future’s Rubber, Giovanni Battista Pirelli – założyciel firmy, spogląda zza okna fabryki w Sevesetto i zadaje sobie pytanie o to, co doprowadza tłum do buntu, w maju 1898 roku, gdy rozwścieczony tłum ludzi przemierza ulice Mediolanu. Te myśli i refleksje inspirują historię firmy.

Drugi epizod historii marki rozpoczyna się w latach 30-tych dwudziestego wieku. Widzimy syna Giovanniego Battisty – Alberto, który dziedziczy przedsiębiorczą i kulturową spuściznę po ojcu. Alberto Pirelli w epizodzie A Brand is Born, wprowadza Pirelli w świat produkcji opon i stawia pierwsze kroki w kierunku internacjonalizacji firmy. Pirelli rozwija się do połowy XX wieku (lata 1932 – 1967), kiedy to firma musi znaleźć dla siebie nowe formy komunikacji. Potrzebuje języka, który jest bezpośredni i natychmiast rozpoznawalny.

W kolejnym odcinku Rubber goes pop, w historii pojawi się pierwsza edycja Kalendarza Pirelli z 1963 r. oraz debiut innowacyjnego produktu, które zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny – opony o nazwie Cinturato.
W odcinku From the Road to the Information Highway, Pirelli przekracza próg nowego tysiąclecia, zajmując się wyzwaniami technologicznymi, odnowioną strategią koncernu i wprowadzeniem na rynek najwyższej jakości produktów z serii P Zero.

W ostatniej odsłonie serii The Journey Continues, która obejmuje okres od 2000 r. do dziś, firma przechodzi reorganizację, dzięki zaangażowaniu nowych akcjonariuszy oraz koncentracji na potrzebach konsumentów, stale dąży do rozwijania technologii i zdobywa coraz silniejszą pozycję marki na rynku.

Wszystkie 5 odcinków o naprawdę ciekawej historii Pirelli znajdziecie na stronie: https://corporate.pirelli.com/corporate/en-ww/pirelli-history

Miłego seansu!

  •  
  •  
  •