PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Co Ty wiesz o oponach? Sprawdź!

Przewiń w dół

Opony to kluczowy element wpływający na nasze bezpieczeństwo za kierownicą. Cztery czarne walce to przecież jedyne, co łączy nasz samochód z nawierzchnią. Dlatego warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o ogumieniu. Sprawdź, co musisz wiedzieć o oponach, aby być świadomym kierowcą.

Jak dobrać właściwe opony?

Najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy się kierować przy wyborze opon, jest ich rozmiar. Producenci samochodów zalecają konkretne rozmiary opon dla poszczególnych modeli. Jakie rozmiary opon będą najbardziej odpowiednie dla naszego auta? Tę informację znajdziemy na naklejce umieszczonej na słupku bocznym drzwi od strony kierowcy lub na wewnętrznej części klapki wlewu paliwa. Warto pamiętać, że producenci podają wszystkie rozmiary homologowane do naszego auta, a więc również dla różnych wielkości felg, które możemy zamontować. Musimy więc odszukać rozmiar dla aktualnie posiadanego rozmiaru felgi. Bogatsi o taką wiedzę możemy łatwo i szybko zakupić odpowiednie opony w sklepie online.

Jakie są rodzaje opon?

Najpopularniejszym i najprostszym podziałem opon jest ich rozróżnienie ze względu na warunki atmosferyczne, do jakich zostały przystosowane. Rozróżniamy więc opony zimowe, letnie i całoroczne. Różnią się one przede wszystkim mieszanką gumy, z której są wykonane oraz architekturą bieżnika. Eksperci Motointegrator.pl grupy Inter Cars w większości przypadków zalecają stosowanie opon sezonowych. W znaczący sposób poprawiają one właściwości jezdne samochodu na śniegu czy rozgrzanym asfalcie. Opony całoroczne proponują kierowcom, którzy jeżdżą zachowawczo i swoim autem rzadko opuszczają aglomerację miejskie.

Kiedy zmienić opony na letnie/zimowe?

Jeżeli już zdecydujemy się na opony sezonowe, musimy wiedzieć, kiedy powinniśmy założyć odpowiedni komplet. Jazda na ogumieniu niedostosowanym do panujących warunków atmosferycznych znacząco pogarsza jego parametry, a tym samym zachowanie auta. Trudno jednoznacznie określić konkretny termin zmiany opon z zimowych na letnie i na odwrót. Eksperci Motointegrator.pl zalecają zmianę opon, kiedy przez kilka dni z rzędu średnia dobowa temperatura jest wyższa/niższa niż 7 stopni Celsjusza.

Jak najłatwiej wymienić opony?

Z zakupem i wymianą opon nie trzeba zwlekać. Wszelkich czynności można szybko i łatwo dokonać przez internet. Motointegrator.pl oferuje zakup opon wraz z usługą montażu. Zakupione opony mogą czekać na nas w jednej ze 160 filii Inter Cars już w ciągu 2 godzin od zamówienia lub następnego dnia w jednym z 5 tys. serwisów partnerskich na terenie całej Polski. 

Jak dbać o opony?

O opony, podobnie jak o inne komponenty samochodu, musimy dbać. Tylko wtedy zaoferują nam maksimum swoich możliwości przez dłuższy czas. Na szczęście dbanie o opony wcale nie jest uciążliwe. Najważniejsze jest kontrolowanie ciśnienia. Za niskie bądź za wysokie ciśnienie znacząco wpływa na pogorszenie właściwości opony i szybsze zużycie bieżnika – podkreśla ekspert Motointegrator.pl. Ciśnienie w oponach powinniśmy sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu i przed każdą dłuższą podróżą.


Wpis sponsorowany
Autor: motorintegrator.pl


 

Dołącz do nas!       fbinstayt
 

  • 107
  •  
  •  
  •