PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Centrum rozrywki w samochodzie TEST: Navitel T700 3G

Przewiń w dół

Tablet w samochodzie? Navitel udowadnia, że to ma sens. Szczególnie w starszych autach, w których niskim kosztem możemy w prosty sposób stworzyć prawdziwe centrum multimedialne. Zapraszamy na test tabletu z nawigacją samochodową Navitel T700.


Wideorejestrator lub nawigacja – oto najczęściej poszukiwane i wybierane elektroniczne dodatki w samochodzie. A co, gdyby zamiast tego zainwestować w… tablet? Stworzony specjalnie z myślą o kierowcach tablet Navitel T700 posiada fabrycznie zainstalowane mapy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w roli przewodnika i pozwoli dojechać nam do dowolnie wybranego celu. Ale oprócz tego ma wiele dodatkowych funkcji, które mogą przydać się nie tylko w aucie, ale i poza nim.

Oto test tabletu Navitel T700 z wgraną fabrycznie nawigacją samochodową, którego cena sklepowa to zaledwie 449 złotych.

TEST: Navitel T700 3G

Technikalnia

Navitel T700 to tablet z dotykowym ekranem o rozmiarze 7 cali, co czyni go trochę większym niż telefon komórkowy, ale nieco mniejszym niż tradycyjny tablet (przykładowo iPad ma przekątną ekranu 9,7 cala). Dzięki temu już na wstępie możemy włożyć między bajki obawę, że tego typu urządzenie będzie zbyt duże i nieporęczne, aby używać je w samochodzie, szczególnie po zamocowaniu na szybie za pomocą przyssawki.

Ekran Navitel T700 ma rozdzielczość 1024×600 px, co – szczerze powiedziawszy – jest głównym minusem tego urządzenia. Po zamocowaniu tabletu na szybie niska rozdzielczość nie razi w oczy, ale jeśli przywykliśmy do ostrych jak żyletki obrazu w nowoczesnych smartfonach lub laptopach (szczególnie marki Apple z Retiną), jakość obrazu w urządzeniu Navitela może nas nieco rozczarować.

TEST: Navitel T700 3G

Idąc dalej w głąb urządzenia, na pokładzie tabletu Navitel T700 zainstalowano czterordzeniowy procesor Cortex A7 o częstotliwości 1.3 GHz. Dzięki niemu urządzenie działa całkiem płynnie, również w trybie nawigacji podczas wyszukiwania adresów i długich tras przejazdu (np. pomiędzy miastami). Uruchamianie tabletu z systemem Android trwa kilkadziesiąt sekund.

Tablet obsługuje sieci 3G, Bluetooth oraz Wi-Fi. W urządzeniu dostępne są 2 sloty na karty SIM oraz karty microSD o pojemności do 32 GB. Z kolei 16 GB pamięci wewnętrznej pozwoli na pobranie dodatkowych map i innych aplikacji, dostępnych na znany i popularny system operacyjny Android.

Ok, część techniczną mamy za sobą, czas przejść zatem do konkretów – jak Navitel T700 sprawdza się w nawigowaniu kierowcy?

TEST: Navitel T700 3G

Tablet jako nawigacja samochodowa

Navitel T700 już po wyjęciu z opakowania posiada fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Navitel Navigator, które oferuje zaawansowane funkcje nawigacyjne, takie jak: wskazówki głosowe “zakręt-po-zakręcie”, ostrzeżenia o fotoroadarach, kilka opcji wyszukiwania i trasy demonstracyjne. Co kluczowe dla niektórych osób, szczególnie często wybierających się na zagraniczne wakacyjne wojaże, Navitel T700 zawiera mapy wszystkich krajów Europy (Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia I Hercegowina, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Watykan).

Co ważne, kupując Navitel T700 wraz z urządzeniem otrzymujemy darmową i bezterminową aktualizację map.

TEST: Navitel T700 3G

Interfejs obsługi jest taki sam, jak w nawigacjach marki Navitel, które już mieliśmy okazję testować na naszym blogu. Większych zastrzeżeń do nawigacji nie mamy, komendy głosowe są wyraźne, a wskazania czytelne. Niestety nadal pozostał problem z małymi przyciskami, których projektant zdecydowanie nie przystosował do urządzeń mobilnych. Dla przykładu po wytyczeniu trasy przejazdu guzik „Jedź”, mający za zadanie rozpocząć nawigowanie, jest absurdalnie mały w stosunku do proporcji całego ekranu. A to z kolei utrudnia jego wciśnięcie, szczególnie w trakcie jazdy samochodem na tablecie, który jest umieszczony na szybie i nieco oddalony od kierowcy.

TEST: Navitel T700 3G
Przykład na to, że interfejs nie jest w pełni przystosowany do urządzeń mobilnych: przycisk „Jedź!” służący do zatwierdzania trasy jest zbyt mały.

Co najciekawsze, producent nie ogranicza nas wyłącznie do nawigacji swojego autorstwa. Navitel T700 to pełnowartościowy tablet z Androidem, więc z powodzeniem uruchomimy na nim Google Maps czy inną nawigację, która najlepiej będzie spełniać nasze oczekiwania.

Nawigacja to nie wszystko, co Navitel T700 oferuje kierowcom. Oprócz tego w tablecie znajdziemy ostrzeżenia przed fotoradarami czy asystenta pasa ruchu. Tablet będzie również przydatny kierowcom ciężarówek. Planując trasy po Polsce urządzenie w trybie ciężarowym weźmie pod uwagę wymiary, masę i przewożony ładunek, wybierając odpowiednie dla nich drogi przejazdu.

Nawigacja to dopiero początek

Główne zalety tabletu Navitel T700 ujawniają się naprawdę wtedy, gdy… wyłączymy nawigację. Wówczas okazuje się, że to przecież pełnowartościowy tablet z systemem Android, na który dostępne są dziesiątki tysięcy wszelkiej maści aplikacji. Przeglądarka internetowa do otwierania witryn www? Klient do czytania i wysyłania maili? Kalendarz? Kalkulator? Odtwarzacz muzyki i filmów? Telefon? Dyktafon? Możliwości jest naprawdę bez liku i wszystkie mamy je zamknięte w jednym, poręcznym urządzeniu.

TEST: Navitel T700 3G

Navitel T700 jest przysotosowany do działania w samochodzie dzięki załączonej do opakowania przyssawce oraz ładowarce podłączanej do gniazda zapalniczki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po zakończeniu jazdy zabrać tablet ze sobą do domu i tam korzystać z niego w dowolnie wybrany sposób – choćby do pracy lub rozrywki. To czyni z Navitel T700 naprawdę uniwersalne i wszechstronne urządzenie. Tym bardziej, że w zestawie otrzymamy również tradycyjną ładowarkę sieciową do ładowania tabletu nie tylko w samochodzie, ale również z gniazdka.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI:

Navitel T700 – czy warto?

Czy kupowanie tradycyjnej nawigacji ma sens, skoro za kwotę 449 złotych możemy mieć o wiele bardziej wszechstronne urządzenie? Oczywiście, tablet Navitel T700 nie jest bez wad – głównym minusem jest słaba rozdzielczość ekranu. Ale szczerze powiedziawszy wszystko rekompensuje naprawdę atrakcyjna cena, która w zestawieniu z mnogością opcji i rzeczy, do jakich możemy wykorzystać tablet w samochodzie czy w domu, czyni z tego urządzenia wybór niemal idealny.

Jeśli szukacie nawigacji do swojego samochodu, a jednocześnie zawsze marzyliście o posiadaniu tabletu do pracy czy zabawy, Navitel T700 będzie trafionym zakupem. I w dodatku niedrogim.

Zapisz się na newsletter, w którym informujemy o najfajniejszych nowych wpisach:    

Navitel T700
Tablet z nawigacją samochodową (ok.  449 zł)
OCENA
atrakcyjna cena
system  Android
wgrana nawigacja
darmowa aktualizacja map
wszechstronne zastosowanie
niska rozdzielczość ekranu
interfejs nawigacji

Przeczytaj pozostałe test nawigacji.

  • 31
  •  
  •  
  •