PARTNER BLOGA:

Bezpieczna jazda nocą

Przewiń w dół

Jazda samochodem nocą to dla jednych przyjemność, dla innych przerażająca czynność. O czym warto pamiętać wsiadając za kółko po zapadnięciu zmroku?

Offtza nie bardzo lubi prowadzić auto gdy jest ciemno. Ja z kolei to uwielbiam. Cisza, spokój, kontemplacja, puste ulice. Można wtedy w swoim tempie i stylu pokonywać kolejne skrzyżowania, podziwiając nocne oblicze miasta. No właśnie – jeśli myślę o przyjemnym prowadzeniu samochodu po ciemku, to w głowie mam obraz miasta. Jazda nocą poza terenem zabudowanym lub przez malutkie wioski niekoniecznie relaksuje. W kiepsko oświetlonych zakrętach czy poboczach mogą czaić się liczne atrakcje, których łatwiej byłoby uniknąć za dnia. Ograniczona widoczność oraz wydłużony czas reakcji spowodowany zmęczeniem nie ułatwiają bezpiecznego dojazdu do celu.

TEST: Audi A3 Limousine

O czym warto pamiętać ruszając w nocną podróż samochodem?

upewnij się, że oświetlenie samochodu jest sprawne
 unikaj rażenia innych kierowców „długimi” światłami
 bądź wypoczęty – rób przerwy, a w przypadku senności – przerwij jazdę
 unikaj zatrzymywania się w słabo oświetlonych miejscach
 korzystaj z kamizelki odblaskowej i trójkąta ostrzegawczego

Więcej o bezpiecznej jeździe nocą dowiecie się z Niecodziennego Poradnika Codziennej Jazdy, który tworzyliśmy wspólnie z kierowca rajdowym Michałem Kościuszko oraz blogerami motoryzacyjnymi. Tematem jazdy po zmroku zajął się Tommy z bloga Prentki-blog.pl. Wybierzcie się w podróż na jego stronę, oprócz wiedzy czeka na Was na niej konkurs z nagrodami.

  • 9
  •  
  •