PARTNER BLOGA:

MENUMENU

Auto Nostalgia 2015 Relacja z Targów Pojazdów Zabytkowych

Przewiń w dół

Auto Nostalgia to ogólnopolskie targi pojazdów zabytkowych. Czy tegoroczna edycja utrzymała poziom poprzednich imprez?

Mimo choroby i osłabienia, wybraliśmy się na odbywające się jak zawsze w maju targi motoryzacyjne Auto Nostalgia. Już trzeci rok z rzędu. I żeby nie trzymać Was w niepewności – żadnej z tych wizyt nie żałujemy! 🙂

Auto Nostalgia 2015 pozwoliła obcować z wieloma ciekawymi samochodami. Były więc perełki polskiej motoryzacji, czyli prototypowe: FSM Beskid 106, Fiat 126p Combi czy Maluch w wersji 650NP, czyli z silnikiem zamontowanych z przodu. Było przepiękne Porsche 1600 czy prototypowe, jednoosobowe Porsche 911 Speedster. Do tego masa zabytkowych Marcedesów, Toyoty, Skody, BMW, Mazdy. Aut ze wschodu było sporo, w tym Honda CRX w niemal perfekcyjnym stanie. Szczerze było to jedno z tych aut, do których chciałoby się wsiąść i z targów uciec! 😉 Nie zabrakło też amerykańskich klasyków, imponujących swoimi rozmiarami.

Wielkim zaskoczeniem była dla nas duża liczba klasycznych samochodów Subaru – sami jeździmy klasykiem tej marki, odwiedzamy sporo imprez ze startmi samochodami, ale typu JDM’ów w jednym miejscu jeszcze nie widzieliśmy. Kanciaste Subaru XT 1800 czy wyglądające jak Polonez Subaru Leone Super Station przyciągnęły nas na dobre kilkanaście minut 😍 Nie inaczej było przy Impreza Type RA czy Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Mäkinen Edition.

Minusem tej, jak i ubiegłorocznych edycji, był klimat panujący w miejscu, gdzie targi się odbywają. Hala na ul. Marsa wydaje się nie mieć sprawnej wentylacji i rok w rok jest na imprezie gorąco i parno. Być może niektórym zwiedzającym to nie przeszkadza, jednak my za każdym razem gotujemy się na hali, szczególnie biegając wokół samochodów z aparatem. Przydałaby się jakaś klima! Dodatkową kwestią jest niemały koszt wejścia na imprezę. Bilet dla osoby dorosłej to 25 zł, do którego zazwyczaj trzeba jeszcze doliczyć koszty parkingu – 5 złotych za każdą rozpoczętą godzinę. Nas odwiedzenie targów kosztowało więc w sumie 80 zł – sporo. Na szczęście rodziny z dziećmi czy studenci mogą liczyć na zniżki.

Można śmiało powiedzieć, że Auto Nostalgia na stałe wpisała się w kalendarz każdego fana klasycznej motoryzacji. Już teraz czekamy na kolejny maj i przyszłoroczną edycję imprezy!

fiat_126_combi_beskidcaravellepeugeot_104_zlrenault_classicsubaru_leone_super_stationsubaru_1800mazda_enginecovette_exhaustchevrolet_corvette_interiorcelica_gtmercedes_300_selbertone_torinohonda_crx_16vwgolf_mk1mitsibishi_evo_tommi_hakkinensubaru_impreza_raalpina_850i_v12toyota_corrola_first_generationold_mercedesmercedes_benz_classicmercedes_classic_interiorporsche_911_speedster_prototypeporsche_1600_museumkhamsin_maseratiMaserati-Khamsinmaserati_wheelstriumph_autonostalgialancia_interiorlancia_klub_polskacarabinieri_fiat_500500_fiatmodele_samochodowvolkswagen_fenixferrari_aaa_autosubaru_mazda_classicstiff_fifth_gear_subaruskoda_octavia_classiccorvette_interiorw2_chevylincolnbertone_classichonda_crxford_mustangsubaru_ra_evo_tommypolski_fiatfso_polonezporsche_classicfso_warszawaskoda_octavia_first_generationjaguar_classicbmw_mcorvette_stingrayporsche_museum_911porsche_1600maserati_merakoldsmobilestriumph_interiortriumphfiat_500_abarthfiat_500fiaty_500porsche_911_classicBMW-Isetta

 

 

  • 65
  •  
  •  
  •