Samochody to dla wielu osób życiowa pasja. Także dla nas. Jednak jak sprawić, aby motoryzacja stała się życiowym hobby?
W ostatnim dniu sierpnia, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Blogera, nasze Antymoto obchodziło 5 urodziny. W tym samym roku, w którym założyliśmy bloga, kupiliśmy nasz obecny samochód — Subaru Imprezę GT zwane Świnką. Spełniliśmy wówczas nasze motoryzacyjne marzenie.
Urodziny bloga skłoniły nas do rozmyślań na temat samochodu jako źródła pasji — jak sprawić, aby motoryzacja przerodziła się w życiowe hobby? Oto 5 sposobów na to, aby samochód stał się Twoją pasją.
Jeśli nie możesz obejrzeć filmu, poniżej znajdziesz materiał w formie tekstowej.
1. Życie jest za krótkie, aby jeździć nudnymi samochodami
Najkrótsza droga do motoryzacyjnego szczęścia? Jeździć samochodem swoich marzeń! Brzmi mało realnie, ale w rzeczywistoście niekoniecznie tak jest. Kup samochód, który będziesz mógł pokochać. Nie musi to być najnowszy i najdroższy model — my zdecydowaliśmy się na zakup klasycznego Subaru, które daje nam masę radości, a nie jest autem drogim w zakupie — gorzej jest dopiero z tego utrzymaniem.
Przy planowaniu nabycia auta pamiętaj o zachowaniu pewnej części budżetu na pierwsze naprawy oraz ubezpieczenie — jego koszt możesz obniżyć dzięki skorzystaniu z wyszukiwarki mfind. Różnice w ofertach sięgają nawet kilkuset złotych, dlatego zdecydowanie warto porównać i sprawdzić ceny jeszcze przed zakupem auta.
2. Połącz pracę z przyjemnością
Jak zarobić na wymarzone auto? Pasję do motoryzacji możesz pogłębić dzięki połączeniu jej z pracą. Kochasz jazdę samochodem? Możesz jeździć w Uberze, zostać dostawcą, kurierem, taksówkarzem, a nawet kierowcą BOR’u. Jeśli lepiej czujesz się w sprzedaży, zatrudnij się w salonie samochodowym. Jeżeli preferujesz grzebanie w silniku i zawieszeniu — kariera mechanika stoi przez Tobą otworem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś pracował w dziale marketingu ulubionej marki samochodowej — jeśli masz do tego talent, z czasem na pewno uda Ci się zdobyć taką pracę. A może wolisz działać samodzielnie i uruchomisz nowy, motoryzacyjny kanał na YouTube?
Uwierz w siebie, a samochód może stać się początkiem Twojej wielkiej zawodowej kariery.
3. Buduj zamiast kupować
Jak najłatwiej rozpoznać na drodze pasjonata motoryzacji i kierowcę, który wręcz kocha swój pojazd? Po jego samochodzie! Jeśli auto jedzie na niestandardowych felgach, zza których da się zauważyć zmodyfikowany układ hamulcowy, a końcówki wydechu nijak nie przypominają tych fabrycznych, jedno jest pewne — to auto jest obiektem czyjejś pasji.
Zmodyfikuj w miarę możliwości swój samochód, a rozwinie to Twoją pasję do motoryzacji i rozpali uczucie do własnego auta. Wiemy to z autopsji. Nie uwierzycie ile razy słyszeliśmy już “ten samochód ma u mnie dożywocie” w stosunku do samochodów, w które tyle zainwestowano, że już szkoda je sprzedawać. Sami tak mamy! 😉
Pamiętaj udokumentować i zgłosić modyfikacje samochodu ubezpieczycielowi — mogą one wpływać na wartość samochodu. Konsultanci mfind pomogą Ci dobrać ubezpieczenie OC i AC. Dla naszych Czytelników mamy specjalny kod, dzięki któremu za zakup OC/ AC mfind odda Ci 50 zł. Wystarczy kliknąć w ten link.
4. Pojedź na tor
Co jest najpiękniejsze w samochodach? Jazda nimi! Po 5 latach posiadania Świnki możemy stwierdzić jedno — najlepsze wspomnienia związane są z wypadami na tor. I nie mają znaczenia Twoje umiejętności, bo przecież chodzi o to, aby je podnieść. Nie liczy się również to, jakie posiadasz auto — widzieliśmy jak po Torze Radom ściga się Nissan GT‑R z… Passatem w dieslu! Jak myślisz, który z tych kierowców miał na koniec dnia ciekawszą historię do opowiedzenia swoim kumplom?
5. Bierz udział w spotach i zlotach
Nic nie pogłębia tak uczucia do samochodu jak… spotkania z innymi ludźmi, którzy czują do aut to samo. Weź udział w spotkaniach fanów motoryzacji — czy to danej marki, modelu, kraju czy stylu. Obcowanie i rozmowy z innymi pasjonatami to znakomity sposób na miłe sprzędzanie czasu i utwierdzenie się w przekonaniu, że nasze hobby ma sens.
Wpis powstał przy współpracy z firmą mfind.pl.
⬇ Lajk do dechy ⬇
78