PARTNER BLOGA:

MENUMENU

21-letnie Subaru Panie, a ile to pali?!

Przewiń w dół

Dawno nie pisaliśmy nic o naszej ukochanej Śwince. Czas to zmienić i zaktualizować Wam nieco status na temat tego, co słuchać u naszego „trzeciego dziecka”.


W kwietniu nasza Świnka obchodziła 21. urodziny! 🎂 W USA mogłaby już na pełnym legalu pić wysokoprocentowe trunki, dlatego zalaliśmy ją z okazji urodzin do pełna 98-oktanami najwyższej jakości 

Jak wiecie, w ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy kilka prac serwisowych. Po pierwsze, zregenerowaliśmy kompletnie zestaw zacisków hamulcowych, wymieniając wszystkie zużyte elementy i malując zaciski na czerwony, pasujący do karoserii kolor. Po drugie, założyliśmy Śwince nowy komplet hamulców: karbonowo-ceramiczne klocki oraz nacinane tarcze hamulcowe. Zestaw jest dotarty i spisuje się znakomicie, zapewniając dobre hamowanie nawet na zimno, zaraz po wyjechaniu garażu.

O właśnie, jedną z naprawdę większych zmian dla Świnki jest niedawna zmiana domu. Ostatnio kupiliśmy i przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania, przy okazji stając się właścicielami miejsca w garażu podziemnym. Świnka jest zachwycona nowym miejscem pobytu, bo nie musi już marznąć pod chmurką. Co było dla nas zaskakujące (auto pod ziemią trzymamy pierwszy raz), garaż okazuje się przydatny nie tylko zimą, ze względu na brak konieczności odświeżania, skrobania szyb itd. W lecie, szczególnie przy upalnej pogodzie jak w ostatnich tygodniach, auto stojące w garażu podziemnym w ogóle się nie nagrzewa. Oj, naprawdę miło jest wsiadać do chłodnego, przyjemnego wnętrza podczas gdy wszędzie wokół z nieba leje się żar.

Fakt, iż teraz garażujemy naszą Świnkę, coraz częściej  skłania nas do zastanawiania się nad naprawą karoserii. Ruda wyłazi z coraz większej ilości miejsc, a czerwony lakier na elementach plastikowych (kurnik na masce czy spojler na tylnej klapie) nieprzyjemnie wyblakł. Śwince zdecydowanie przydałoby się malowanie i to po całości…

Co z najbliższych rzeczy? Wstyd się przyznać, ale w czerwcu, mimo upalnej pogody, nadal jeździmy na zimówkach. Nowe gumy letnie są już jednak zamówione i czekamy na dostawę. Wówczas zdamy Wam relację z montażu nowych opon, którymi bardzo się ekscytujemy. Macie pomysł na jaki model się tym razem zdecydowaliśmy?

  • 12
  •  
  •  
  •